استفاده از بتن در دکوراسیون و اکسسوری های بتنی

 

مقدمه

آیا می شود خانه را با بتن دکور کرد؟ بتن دیگر ساده ، خاکستری و کسل کننده نیست ، اکنون به عنوان یک عنصر تزئینی زیبا تصور می شود.هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه بتن گزینه مناسبی برای شماست ، مزایا و معایب را در نظر بگیرید.شما می توانید بیشتر تکنیک های بتن دکورتیو رابر روی بتن اعمال کنید.

بنابراین ، افزودن کمی استعداد طراحی به بتن موجود ، اغلب یک انتخاب بازسازی با صرفه است. علاوه بر این ، هزینه بتن های طرح دار یا رنگی که برای بازسازی استفاده می شود از سنگ یا کاشی می تواند مقرون به صرفه تر باشد. سوالی که پیش می آید این که چه چیزی با مبلمان بتونی سازگار است؟ با مواد اولیه مانند شیشه و چوب و سایر رنگهای مخصوص می توان بتن را زیباتر کرد.

برای ورود بتن به اتاق های خانه ،ایده میز کتابخانه یا ساعت زنگ دار ایده خوبی است. که می تواند اتاق خواب یا دفتر کار خانه شما را زیباتر کند. الگوهای بزرگ هندسی ، مواد صنعتی و خطوط براق علائم تجاری طراحی مدرن است. بتن ، با ظاهری صاف و سایه های ظریف خاکستری می تواند برای دستیابی به ظاهری معاصر استفاده شود. سطوح سنگی و رنگ های گرم می تواند سبک دنیای قدیم را با طراحی مدرن تداعی کند.

دکوراسیون بتنی چیست؟

مبلمان بتنی بهترین روش برای تزریق سبک مدرن و صنعتی در دکوراسیون منزل شماست. مدتی است که ظاهر صنعتی در طراحی داخلی وجود دارد و هیچ نشانی از کهنه شدگی ندارد. راه های آسان برای زیبا کردن خانه های شهری وجود دارد.خواه به دنبال ایجاد ظاهری ظریف یا جسورانه باشید بتن یک ماده افسانه ای برای آزمایش است. دکوراسیون بتنی می تواند جدیدترین احساس شیک شهری را در سبک داخلی شما قرار دهد.

 

گزینه های محیط داخلی بتن دکوراتیو

 • کف های بتنی
 • کانترهای آشپزخانه
 • شومینه ها
 • سینک ظرفشویی
 • کاشی بتنی
 • دیوار داخلی
 • مبلمان
 • لگوها
 • وان و دوش بتنی
 • چراغ خواب ها ساعت و اکسسوری های خانه
 • کتابخانه ها

 

گزینه های محیط خارجی بتن دکوراتیو

 • صندلی های لابی بتنی
 • استخر بتنی
 • مسیر پیاده روی بتنی
 • کباب پزهای بتنی
 • فایر پلیس
 • نمای بتنی آبریز
 • دیتیل معماری نما
 • پله ها و درهای ورودی بتنی

مبلمان بتنی
مبلمان بتنی در حال حاضر مد روز است و ارزش سرمایه گذاری را دارد. با طبیعت مستحکم و سبک مینیمالیستی ، هیچ راهی وجود ندارد که بتن به این زودی ها از قلب سبک ما خارج شود. ممکن است نگران این باشید که بتن برای خانه شما خیلی سنگین یا خیلی سرد است اما همه اینها قابل انعطاف پدیری است.بتن یکی از وفادارترین و پایدارترین مواد است .استفاده از بتن در دکوراسیون داخلی نشان داده وقت آن است که بتن به داخل اتاق های زندگی ما راه یابد ..
بافت ها واقعاً کلیدی در تزئینات با مبلمان بتنی هستندبه عنوان مثال به صورت فرش های مخمل به نرم شدن سختی احتمالی عناصر بتونی در چشم انداز بافت کمک می کند.پارچه هایی که رنگ خاکستری ملایم بتن را تقلید می کنند ، به عنوان مثال روی مبل ها و صندلی های اتاق نشیمن ، گرما و بافت را به فضای داخلی بتن اضافه می کنند. وقتی نوبت به مبلمان بتنی می رسد ، نگه داشتن یک پالت رنگی با مواد مختلف منجر به دکوراسیونی مدرن و خانوادگی می شود بدون اینکه سرد و یکنواخت به نظر برسد.فرش و کوسن جلوی این را می گیرد که خانه شما را به فضایی سرد تبدیل کند. از آنها برای کار در کنار مبلمان بتونی استفاده کنید ، از سایه های متضاد پررنگ و روشن با مواد نرم برای تضاد و بیرون آوردن ماده اولیه زیبا استفاده کنید.

استفاده از بتن خام در حمام ، که به سبک اتاق مرطوب استفاده می شود ، نمای خام و ناتمام ایجاد می کند که بسیار ساده است اما به زیبایی انجام شده است. یا اگر به دنبال ظاهری تازه تر هستید ، دیوارها و کف های بتونی را در حمامی با چوبی با رنگ گرم ترکیب کنید. این کار برای ایجاد یک احساس تقریباً شمال اروپا ، ویژگی های تازه بودن مواد را ایجاد می کند. فضاها به زیبایی از نور استفاده می کند تا زیبایی داخلی بتونی را که استفاده می کنند ، به تصویر بکشند.اگر اینگونه باشد که شما عاشق ایده داخلی بتونی هستید ، اما به دنبال تغییر شکل دادن فضا در هر لحظه نیستید ، روشهای ظریف دیگری نیز برای ترکیب این روند بتونی در دکوراسیون وجود دارد.

وسایل روشنایی بتنی راهی ساده برای اشاره به روند بتن در خانه شما است ، بدون اینکه نیازی به تغییر مجدد کامل داشته باشید. افزودن بتن، پیچش مدرن و منحصر به فردی را در وسایل روزمره ایجاد می کند تا روح تازه ای به اتاق ببخشد.گستره مسیرهای بتنی پیچیده گرفته تا بازسازی یک اتاق بودجه ای که کف بتنی خیره کننده و آغشته به بتن را به نمایش می گذارند ، در مورد استفاده از بتن برای تزئینات ، این جاذبه همچنان در حال رشد است.

 

مزایای بتن های دکوری

1.سفارشی سازی

بزرگترین مزیت این است که گزینه های سفارشی سازی تقریباً بی پایان هستند.شما می توانید رنگ و شکل دقیق مورد نظر خود را انتخاب کنید ، یک نمای لبه منحصر به فرد انتخاب کنید ، جاسازی ها را اضافه کنید یا سطح را برای پایان براق صیقل دهید.
• بتن را می توان به رنگ خاکستری طبیعی خود گذاشت و یا به گونه ای تنظیم کرد که ظاهر گرانیت ، سنگ مرمر یا حتی چوب را تکرار کند.
• بافت ها و مواد تکمیل شده متناسب با هر سبک طراحی ، از جمله سنتی ، مدرن ، معاصر ، صنعتی یا روستایی موجود است.
• شما می توانید ویژگی های سفارشی خود را داشته باشید از جمله درب های تخلیه ، سه پایه یا تخته های برش.
• سنگدانه های تزئینی شیشه یا سنگ را می توان به مخلوط اضافه کرد تا ظاهری زیبا مانند سنگ ایجاد کند.
• یا با نورپردازی یکپارچه یا یک آرم شابلون طرح خود را خاص کنید.

 

2.دوام

ماندگاری یکی دیگر از ویژگی های مثبت آن است. بیشتر پیمانکاران با افزودن الیاف شیشه ، مخلوط را تقویت کرده و بتن را فوق العاده محکم و سبک می کنند ابن تقویت اجازه می دهد تا دهانه های طولانی و بدون درز و حتی برآمدگی های جسورانه ای که با گرانیت یا مواد دیگر امکان پذیر نیست، قابل انجام باشد.

یک مزیت اضافه شده این است که احتمال ترک خوردگی بتن مسلح با الیاف شیشه (GFRC) بسیار کمتر است. دکورهای بتنی برای دهه ها – چه از نظر عملکردی و چه از نظر زیبایی – به خوبی به شما کمک خواهند کرد و بعید است که هرگز به جایگزینی نیاز داشته باشند. در صورت استفاده عادی ، آنها معمولاً عمر خانه شما را حفظ می کنند.

این نه تنها باعث صرفه جویی در مواد و از بین بردن زباله ها می شود ، بلکه باعث صرفه جویی در هزینه و دردسر شما برای از بین بردن سطوح فرسوده و منسوخ می شود.

3.محافظت از لکه ها

در حالی که مبلمان ساخته شده از سیمان سالها دوام خواهند داشت ، اما در برابر لکه ها آسیب پذیر هستند. برای محافظت از سطح باید مرتباً از سیلر و موم استفاده کنید و مطمئن شوید که نشت و ریخت و پاش ها را بلافاصله تمیز کنید.

4.سرعت

به خاطر داشته باشید که میزهای سفارشی برای طراحی ، ریخته گری و عمل آوری نیاز به زمان دارند  اگر عجله دارید ، این می تواند یک ایراد باشد. برنامه ریزی کنید که زمان برای چیدمان نهایی حداقل چند هفته باشد.

5.هزینه

طبیعت دست ساز آنها به این معنی است که شما ممکن است به دلیل کار مورد نیاز ، هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما ، از آنجا که آنها یک ماده برتر هستند ، ارزش دراز مدت خانه شما را افزایش می دهند و آنها را به سرمایه گذاری خوبی تبدیل می کند.

 

 

چگونه یک دکور بتونی درست کنیم

ما توصیه می کنیم با یک طراحی ساده شروع کنید، مگر اینکه تجربه زیادی داشته باشید.
در اینجا مروری بر روند کار وجود دارد:

1. قالب را بسازید از تخته خرده چوب های روکش شده با ملامین استفاده کنید
2. بتن را مخلوط کنید ، یک درصد اختلاط مشخص تهیه کنید
3. مخلوط بتونی را بریزید تا تمام فرم را پر کند ، سپس آنرا ویبره کنید تا حبابهای هوا آزاد شود
4. بتن را با پوشش ورق پلاستیک عمل آوری کرده و بگذارید حداقل 18 ساعت خشک شود
5. بتن را از قالب جدا کنید و قالب را جدا کرده و از لبه ها دور کنید
6. سطح را تسطیح کنید و هرگونه نقص را خالی کرده و حفره ها را با دوغاب پر کنید
7. اطمینان حاصل کنید که بتن به طور کامل عمل اوری، تمیز و خشک شده است.
8. مبلمان جدید خود را نصب کنید از چسب آب سیلیکونی برای چسباندن آن می توانید استفاده کنید
همیشه قبل از شروع به کار دستورالعمل های سازنده را در مورد محصولاتی که استفاده می کنید ؛ کاملاً بخوانید و از داشتن تجهیزات ایمنی مناسب اطمینان حاصل کنید. اگر می خواهید نتایج درجه حرفه ای ، با طراحی سفارشی داشته باشید ، پیشنهاد می کنیم یک پیمانکار باتجربه استخدام کنید .

 

هزینه

صفحات میز بتنی معمولاً گرانیت یا مرمر نیستند. تفاوت در این است که بیشتر هزینه ها از مواد استفاده شده تأمین نمی شود بلکه مربوط به خلاقیت و مهارت طراحی صنعتگر و همچنین حمل و نقل و نصب محصول نهایی است. در پایان یک کار مقرون به صرفه ، قیمت آنها برای هر فوت مربع حدود 65 دلار است. برای یک طراحی خلاقانه ، هزینه می تواند به 135 دلار در هر فوت مربع یا بیشتر برسد.از عواملی که در هزینه نهایی شما نقش دارند ، شکل ، اندازه ، ضخامت ، رنگ و پایانبندی و همچنین موارد اضافی مانند طرح های لبه ، کف ، منبت یا سنگدانه های تزئینی است. محدود کردن سفارشی سازی و استفاده از مواد بازیافتی بیشتر می تواند بودجه شما را معتدل کند.
یکی از عناصر غالباً نادیده گرفته شده ، ارزش طولانی مدت آنهاست. یک طراحی بی انتها به علاوه دوام ذاتی مواد می تواند با چندین دهه عملکرد برابر باشد. در پایان، این می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ، وقت و دردسر شما در جایگزینی مواد منسوخ یا فرسوده شود.

تعمیر و نگهداری

آیا باید سیلر بزنم؟با توجه به سطح متخلخل طبیعی ، باید از ماده سیلر استفاده شود تا از جذب آب و لکه جلوگیری کند. مهر و موم های مخصوص وجود دارد که مخصوصاً برای مکانهای آماده سازی غذا مانند آشپزخانه های داخلی یا فضای باز یا تاپ های بار طراحی شده اند. درزگیرها در برابر صدمات ناشی از حرارت قابلمه ها و قابلمه ها گرم هستند ، بنابراین باید از سه پایه یا سایر اشکال محافظت در برابر حرارت استفاده کرد.

تا زمانی که بتن شما به درستی آب بندی شده باشد ، تمیز کردن آن باید به آسانی یک سطح لمینیت باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، از پاک کننده خنثی pH استفاده کنید و از استفاده از لنت های تمیزکننده تیز یا پاک کننده های ساینده که می توانند سیلر را ازبین ببرد ، خودداری کنید.

در صورت لکه دار شدن ، اغلب می توانید خودتان با استفاده از مواد و روش های مناسب لکه ها را پاک کنید.
آیا آنها خراشیده می شوند؟

خراش های جزئی می توانند از طریق برش مستقیم روی سطح ایجاد شوند ، اما چنین آسیب هایی عموماً به درزگیر محدود می شود و این کار را یک ترمیم آسان می کند.
ترک های جزئی می توانند از جمع شدگی طبیعی ایجاد شوند ، اما معمولاً ماهیت ساختاری ندارند و اغلب باعث افزایش ظاهر طبیعی می شوند. استفاده از روش های مختلف تقویت کننده در حین ساخت می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.

من چگونه پیمانکار درست را انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب هر پیمانکاری ، چندین برآورد کتبی دریافت کنید و منابع را با دقت بررسی کنید.

دیدن نمونه کارهایی از کار آنها و ارائه نمونه های واقعی از رنگ ها و پایان کار هایی که ارائه می دهند بسیار مهم است.