ایراد نصب پانل یا سرامیک در روش دوغابی سیمانی

مقدمه

امروزه مردم دوست دارند هنگام تزئین نمای خانه یا داخل از سرامیک و پانل ها ی مختلف مانند بتن استفاده کنند. از آنجا که سرامیک ها در طرح های لوکس و زیبا هستند و تمیزکردن آنها بسیار راحت است . مهم نیست که کجا کثیف باشد ، شما فقط به یک پارچه مرطوب نیاز دارید که در مقایسه با دیوارها و کف های سنتی بسیار راحت تر است . بنابراین بسیاری از افراد تزئین دیوارهای خود را با سرامیک انتخاب می کنند ، که نه تنها ظاهر آن خوب به نظر می رسد ، بلکه دیگر نگران مرطوب بودن دیوار هم نیستند. به دلیل مزایای سرامیک کاری ، افراد بیشتری سرامیک را انتخاب می کنند. اما اخیراً ، مشکلی وجود دارد که بسیاری از مردم نمی دانند از چه موادی برای نصب سرامیک استفاده کنند ، یا در انتخاب مواد دوغاب سیمان و یا چسب سرامیک مشکل داشتند.

استفاده از سیمان در نصب سرامیک و پانل

سیمان یا نوعی ماده سیمانی همراه با پودر سنگ که بوسیه آب تبدیل به دوغاب شده ، روشی قدیمی که دیگر در اروپا و آمریکا منسوخ شده است ولی کماکان به دلیل تصمیم گیری کاشی کار و بنا هنوز استفاده میشود . هدف از استفاده سیمان این است که مواد دیگر را کنار هم نگه دارد .شکل گیری دوغاب نهایی این نوع مواد آب و سیمان است ، شن و ماسه مطابق با نسبت خاصی برای مخلوط کردن با هم استفاده می شود. پس از مخلوط کردن ، می توانید سرامیک را نصب کنید.

 

مزایای استفاده از چسب کاشی در نصب سرامیک

چسب سرامیک ، نوعی ماده چسب بر پایه پلیمر برای چسب های خمیری و پایه پلیمر سیمان برای چسب های پودری است ، که از استحکام بالایی برخوردار است. برای چسباندن سرامیک ها به دیوار یا کف استفاده می شود. این نوع مواد با مواد سنتی متفاوت است. مواد سنتی سیمان و ماسه یا سیمان خالص است. در اصل این “چسب” است که باعث می شود سرامیک ها در جای خود باقی بمانند. اکنون بسیاری از افراد هنگام نصب سرامیک استفاده از چسب سرامیک را انتخاب می کنند. دلیل اینکه مردم چسب سرامیک را انتخاب می کنند این است که توانایی چسبندگی این ماده بسیار زیاد است.

اگر از این مواد برای سرامیک کف یا دیوار استفاده کنید ، سرامیک به راحتی از جدا نمی شود. علاوه بر این ، لایه چسب نازک و یکنواخت است ، این ماده همچنین دارای عملکردهای چسبندگی قوی ، کشش خوب ، دوام بالا، ضد آب و ضد رطوبت است ، از شفافیت ، محو شدن ، تغییر رنگ سرامیک یا پنل بتنی جلوگیری می کند و در رطوبت دیوار و کف کپک نمی زند.

شایان ذکر است که چسب سرامیک می تواند دوره ساخت را کاهش دهد و ساخت آن آسان است. این به این دلیل است که عملکرد احتباس آب خوبی دارد .البته در مقایسه با سیمان سنتی ، قیمت چسب سرامیک هنوز خیلی بالا است. چسب سرامیک آماده شده و به طور خاص با مواد افزودنی فرموله می شود تا خواص اساسی آن را برای سرامیک کاری بهتر کند. از چسب سرامیک با کارایی بالا می توان برای سرامیک کاری روی سرامیک های موجود ، روی سیمان صیقلی ، روی لایه های چوبی (با استفاده از آستر) یا سایر بسترهای خاص استفاده کرد.

1.آسان برای استفاده و سریع

استفاده از چسب سرامیک وسنگ بسیار آسان است ، فقط بعد از مخلوط شدن با آب آماده استفاده خواهد بود. محصول کیسه ای آن را برای فرآیند حمل و نقل ، فراهم کردن گرد و غبار کم و فضای کار تمیز مناسب می کند. خیساندن سرامیک ها نیازی نیست ، فقط جعبه آنها را بردارید و آنها را بچینید. ماله شکاف دار به طور معمول و کارآمد برای استفاده از مخلوط چسب سرامیک در مساحت حدود 1 مترمربع استفاده می شود. سپس سرامیک ها به طور مداوم بر روی چسب شکاف زده می شوند و به سرعت در خطوط تنظیم می شوند.

همچنین می توان ظرف 24 ساعت آن را استفاده کرد بدون اینکه منتظر بخار شدن رطوبت باشد.توضیح آنکه از چسب های خمیری فقط برای استفاده و نصب سنگ و سرامیک و قطعات بتنی نمای داخلی و ترجیحا بروی چ استفاده کنید ، برای استفاده از قطعات بزرگ اسلب و سنگین حتما از چسبی استفاده کنید که دارای کیفیت بیشتر که دارای پلیمری بیشتری هم میباشد توصیه میشود .

2.کیفیت کار

زمان مناسب برای چسباندن سرامیک اجازه می دهد سرامیک ها در یک بازه زمانی خاص به راحتی تنظیم شوند. باعث می شود سرامیک ها در یک ردیف قرار بگیرند و به زیبایی ظاهری نهایی برسند. استفاده از چسب سرامیک با ماله شکاف دار باعث گسترش کامل در پشت سرامیک ها می شود و بسیاری از مشکلات مانند سرامیک های شکسته esp را کاهش می دهد. در گوشه ، تراوش آب ، و لکه یا گل آذین. تماس کامل چسب با پشت و بستر سرامیک ، مقاومت اتصال قوی و سرامیک کاری طولانی مدت را فراهم می کند.

3.تنوع کار

چسب های سرامیک مطابق با کاربردهای خاص مانند سرامیک ، موزاییک شیشه ای ، گرانیت سایز بزرگ (از سایز60 در 60 سانتی متر) ، پنل های بتن اکسپوز ، قرار دادن سرامیک بر روی لایه های جلا ، روی سیستم دیوار خشک ، روی سرامیک های موجود بدون برداشتن آنها ، بر روی مناطق خارجی ، مناطق پارکینگ ، مناطق صنعتی ، در استخرهای شنا و موارد دیگر.

4.دلایل اقتصادی

سرامیک کاری با استفاده از چسب سرامیک با ماله بریده به مقدار کمتری مواد احتیاج دارد. لایه چسب بسیار نازک تر از مخلوط سیمان شن و ماسه است ، و این منجر به بار کمتری به ساختار ساختمان می شود. از یک کیسه چسب سرامیک 20 کیلوگرمی می توان برای سرامیک کاری در سطح متوسط 4 – 5 متر مربع استفاده کرد. از یک کیسه چسب سرامیک 25 کیلوگرمی می توان برای سرامیک کاری به طور متوسط 6 تا 7 متر مربع استفاده کرد.پوشش منطقه به صافی بستر ، ابزار کار و مهارت سرامیک کار ها بستگی دارد.

معایب استفاده از دوغاب سیمان در نصب سرامیک

روش نصب سرامیک به روش تر با استفاده از سیمان پرتلند بر اساس ضوابط و الزامات ذکر شده در نشریه شماره ۷۱۴ است. ملات سیمان چسباننده سنتی سرامیک کاری است. عملکرد آن چسباندن سرامیک ها از طریق واکنش هیدراتاسیون سیمان است. با پیشرفت روند روسازی ، ملات سیمان دیگر تنها گزینه برای سرامیک های چسبنده نیست. ظهور مواد از قبل مخلوط ، چسب سرامیک و سایر محصولات ، انتخاب های بیشتری برای روسازی سرامیک به وجود آورده است.
همچنین در استفاده از دوغاب سیمان اگر فناوری نصب واجد شرایط نباشد ، یا در نصب اشتباهاتی وجود داشته باشد ، باعث پدیده توخالی شدن یا ریزش سرامیک می شود. و شما ملزم به استفاده از مقدار زیادی سیمان هنگام انجام کار به ضخامت خاص هستید ، تا بتوانید سرامیک کف / دیوار را به خوبی بچینید. در مقایسه با چسب سرامیک ، ملات سیمان به اندازه چسب سرامیک تمیز نیست و ملات سیمان در هنگام اختلاط و ساخت کثیف کاری زیادی خواهد داشت . اگرچه ملات سیمان سنتی ترین ماده روسازی است ، اما تا زمانی که کارگران از این فناوری عبور می کنند و سطح دیوار به درستی آماده نمی شود ، روش سنتی سیمان پرتلند معمولی از شن و ماسه تشکیل می شود در حالی که شن و ماسه به طور معمول ماسه رودخانه است ، که کنترل اندازه ، تمیز بودن و کیفیت دانه آن سخت است.

1. وقت گیر و ناکارآمد

سیمان به صورت کیسه هایی به محل کار می آید و شن و ماسه باید به مقدار زیاد خریداری شود ، که به طور گسترده ای مناطق ذخیره سازی را اشغال می کند . شن و ماسه باید برای مخلوط شدن به منطقه دیگری منتقل شوند و فرآیند کثیف و غبارآلود است . سرامیک ها قبل از اینکه با سیمان شن و ماسه ریخته شوند ، باید حداقل یک روز در آب خیسانده شوند و این زمان بر است.
استفاده از سرامیک های ماسه ای به روش سنتی استفاده از مخلوط سیمان شن و ماسه در پشت سرامیک ها است ، بنابراین باید هر بار با یک سرامیک انجام شود.
جدا از همه ، کاهش حجم ملات هنگام خشک شدن ملات باعث جدا شدگی از سطح سرامیک می گردد .بنابراین در محیط های آبی یا نماهای خارجی در سیکل ذوب و یخ باعث افتادن سرامیک ، سنگ یا پنل بتن اکسپوز می شود .
از دیگر معایب آن می توان به این نکته اشاره کرد که استفاده از سیمان و دوغاب آن هنگامی رایج بود که بیشتر از کاشی کاری استفاده میشد ، که جذب آب بالایی داشت . اما سرامیک های امروزی بواسطه نوع تولید جذب آب کمتر از 4 درصد داشته و اصلا” باندینگ و چسبندگی بین سرامیک و سطح رخ نمی دهد.

2. مشکل زیبایی و رفع پیوند

بدون افزودنی برای کمک به نگهداری آب ، مخلوط سیمان شن و ماسه سریع خشک می شود و سپس باعث دشواری تنظیم سرامیک ها پس از گذاشته شدن می شود. این امر منجر به مشکل زیبایی خط سرامیک ها و همچنین مقاومت پیوند ضعیف می شود گذاشتن سرامیک به روش سنتی با استفاده از مخلوط سیمان ماسه در توده پشت سرامیک باعث ایجاد حفره هایی در زیر سرامیک ها می شود و آب می تواند از آن عبور کند. این مشکل لکه سفید ایجاد می کند. علاوه بر این ، سرامیک در منطقه بدون هیچ نوع چسب شکننده خواهد بود.

3.محدودیت کاربرد

مقاومت پیوند ضعیف مخلوط سیمان شن و ماسه باعث ایجاد خاک در شن و نسبت نامشخص مخلوط می شود. علاوه بر این ، استفاده از مخلوط برای سرامیک زیر در شرایط زیر محدودیت هایی دارد.
• سرامیک کم جاذب
• گرانیت با اندازه 60 60 سانتی متر یا بیشتر
• موزاییک شیشه ای روی لایه های صیقلی
• روی سرامیک های موجود
• روی بسترهایی که در معرض حرکت هستند
• در مناطق با فشار و ضربه بالا

4. هدر رفتن مواد

برای بدست آوردن مکانیزم اتصال آن ، باید از لایه ضخیم مخلوط ماسه و سیمان برای سرامیک کاری به صورت دسته ای و یا تنظیم سطح کف استفاده شود. سپس بارهای بیشتری بر روی سازه وجود خواهد داشت. علاوه بر این ، از آنجا که مخلوط سریعتر خشک می شود ، هدر رفت مواد وجود دارد که می تواند عدم کیفیت بهره وری را تضمین کند.

 

کدام ماده را انتخاب کنید ، چسب سرامیک یا سیمان؟

سرامیک کاری یک پروژه سیستماتیک است.عوامل محیطی و تکنیک های ساختمانی در آن تأثیر دارند .چسب های سرامیک آماده روز به روز محبوب تر می شوند. با این وجود ، با استفاده از این مواد چسبنده ، از بین بردن مشکلاتی مانند حفره و سقوط سرامیک ها ممکن است . انتخاب مواد چسبنده فقط یک مرحله است.اگرچه قیمت چسب سرامیک بسیار بالا است ، اما عملکرد چسبندگی آن بسیار خوب است ، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند از این مواد برای نصب کف یا دیوار استفاده کنند.نصب سرامیک در دکوراسیون نیز یک پروژه بسیار مهم است ، چه کسی نمی خواهد صاحب دیوار تزئین شده با سرامیک های زیبا باشد؟

فرمول چسب سرامیک ، چسب سنگ نما یا پنل بتن اکسپوز از نظر پایداری و یکنواخت بوده ، بنابراین جمع شدگی در طی فرآیند اتصال بسیار کم و بطور نسبی یکنواخت است و پس از نصب ریزش ندارند. علاوه بر این ، استفاده از چسب سرامیک و سنگ نیازی به دیوار مرطوب ، آجر و مراحل دیگر ندارد ، روند مختصر و راحت تر است. اما یک چیز این است که چسب سرامیک بیشتر برای روش های خمیر نازک استفاده می شود. بنابراین ، نیاز به زبری سطح دیوار زیاد است و سطح تسطیح حداقل 2 میلی مترتا 3 میلی متر است.

با پایین آمدن میزان جذب آب در سرامیک ها ، چسب های سرامیک به تدریج به گزینه مهمی برای روسازی سرامیک و نصب سرامیک تبدیل شده اند.
در مقایسه با ماسه سیمان مخلوط در محل ، استفاده از ملات آماده می تواند مشکل گرد و غبار شن و ماسه در محل ساخت را کاهش دهد و از ایمنی و بهداشت بیشتری برخوردار است. بعلاوه ، برای جلوگیری از تأثیر کارگران به دلیل کمبود تجربه در برش گوشه ها موثر است.

با این حال ، باید توجه داشت که با کاهش میزان جذب آب سرامیک و مشخصات به تدریج بزرگتر دیوارهای تقسیم کننده نور نیز در بهبود خانه وجود دارد. در این موارد ، ملات سیمان نمی تواند نیازهای روسازی را برآورده کند و لازم است از چسب های ایمن تراستفاده شود .چسب ها و ملات های سرامیک از پودر لاستیک ساخته شده اند تا اثر اتصال بهتری داشته باشند و محتوای پودر لاستیک کیفیت محصول را تعیین می کند . اگر در آجرهای روسازی درزهایی باقی مانده باشند ، عملیات انبساط و انقباض حرارتی ، تغییر در دیوار و سایر جنبه ها نیز بر نتایج نهایی تأثیر می گذارد.