بتن اکسپوز

بتن و ماهیت آن چیست ؟
بتن بعنوان یکی از پرکاربردترین محصولاتی است که در دنیای امروز استفاده میشود . به جرات می توان گفت پس از مصرف آب بیشترین کاربرد را دارد .  سهولت در تولید بتن  ، عمر بالا، مقاومت در مقابل شرایط جوی ، دسترس بودن انواع مصالح نظیر سیمان ، شن و ماسه و افزودنی ، امروزه این محصول را بسیار پرکاربرد و بخش جدا نشدنی از صنعت ساختمان تبدیل و استفاده های گوناگون جدیدی نیز در معماری مدرن پایه گذاری نموده است .

بتن اکسپوز چیست و چرایی استفاده از آن
بتن اکسپوز معموما به پنل ها یا قطعات پیش ساخته بتنی نازک ، سبک ، الیافی ، مقاوم یا ترکیب هر 4 مورد آن گفته میشود که بصورت ساخته شده و  به منظور نصب در محل هایی که از قبل طراحی  و پیش بینی شده مورد استفاده قرار میگیرد . مهم ترین شاخصه آن  میتوان به سطح کاملا صاف و سیقلی و مقاوم آن اشاره کرد که پس از اجرا بر روی نما های داخلی و خارجی  نیازی به مصالح مجدد ندارد .

در مگا پروژه ها و المان های شهری استفاده از بتن اکسپوز به دلیل هزینه های مقرون به صرفه، ماندگاری بالا و تولید و نصب سریع بعنوان بهترین انتخاب برای معماران و مدیران پروژه میباشد .
بتن اکسپوز را میتوان هم در داخل و هم خارج ساختمان استفاده کرد، این پنل های بتنی را میتوان در هرابعادی تولید کرد همچنین به دلیل عدم استفاده از سایر مصالح بر روی این نوع بتن, زیبایی و کیفیت سطح آن اهمیت فوق العاده ای دارد به نحوی که وجود تخلخل و برآمدگی در سطح بتن از زیبایی ظاهری آن می کاهد.

 

 بتن اکسپوز :

  – باعث ایجاد سطحی صیقلی و یا بافت دار بتن و درنهایت  زیبایی نماهای داخلی و خارجی میشود

–  سرعت نصب بالا و هزینه ها ی نما سازی کاهش می یابد

– امکان نصب خشک با فریم بندی فلزی یا نصب با چسب های مخصوص ومقاوم  (مشابه نصب سرامیک) یا حتی بصورت سنتی با اسکوب و دوغاب سیمانی فراهم میشود

– مقاوم در برابر شرایط جوی ، سیکل ذوب و یخ ، باران های اسیدی و برف  میباشد

– مناسب برای نما ، کف های بیرونی و محوطه سازی  باغ و ویلا  .

تفاوت پنل های اکسپوز گاندو با سایر تولید کنندگان :

Uhpc (Ultra High performance Concrete) تکنولوژی تولیدات در سیستم پنل های بتنی گاندو بوده که دارای مقاومت خاص براساس طرح اختلاط اختصاصی و افزودنی های پلیمری و تکنولوژی بتن الیافی تولید و عرضه می گردد . به همین دلیل دارای ضخامت کم ، اما بسیار مقاوم میباشد .