اشتباهات رایج در سبک چیدمان داخلی

مقدمه
بین انتخاب مبلمان ، آزمایش نمونه های رنگی و موقعیت یابی هنری ، صدها تصمیم کوچک وجود دارد که به یک ظاهر عالی وفضای مناسب منجرمی شود. حتی کوچکترین ترکیب نادرست ، مانند آویزان کردن بیش از حد آثار هنری یا انتخاب رنگ و براقیت اشیا و نه مات بودن ، می تواند تأثیر شگفت انگیزی بر روی یک اتاق بگذارد.
تعداد کمی از ا افراد بیشتر از طراحان داخلی ، سهم نسبتاً خوبی از خانه های مبله شده را دیده اند ، در اینجا جمع آوری نظرات طراحان داخلی برجسته آورده شده تا در مورد رایج ترین اشتباهات دکوراسیون منزل و نحوه رفع آنها بدانیم. بیگل آهارن ، طراح داخلی مستقر در لندن ، می گوید یک اشتباه ساده در سبک طراحی می تواند از رسیدن کامل یک اتاق به زیبایی نهایی اش جلوگیری کند. مقیاس و تناسب مهمترین مساله طراحی است. اگر همه چیز در یک اندازه باشد یا همه چیز خیلی بزرگ باشد یا خیلی کوچک ، اتاق شما مانند یک مکان آشفته بنطر خواهد رسید.
ساده ترین ترفند این است که فضای خود را به عنوان یک شهر در نظر بگیرید و آن را با ترکیبی از ارتفاع و نسبت پر کنید. به هر منظره شهری نگاه کنید و این ترکیب جذاب مقیاس و ترکیبی بی نظیر از اشکال جذاب را پیدا کنید .

چند اشتباه رایج در سبک چیدمان داخلی

1.استفاده از مبلمان تیره در فضاهای کوچک

یافتن دکوراسیون مناسب برای یک فضای کوچک برای زندگی می تواند یک چالش جدی در طراحی باشد اغلب یک اشتباه اساسی در اتاق های کوچک وجود دارد ، مبلمان تیره. بسیاری از افراد تمایل دارند به مبلمان سنگین ، حجیم و تیرخ متمایل شوند. اگرچه به نظر می رسد یک انتخاب بی ضرر باشد ، اما تزئینات تیره فوراً باعث می شود اتاق تنگ و دست و پا گیر باشد
وقتی نوبت به زندگی در آپارتمان های كوچك می رسد ، باید به سراغ پارچه ها ی سبك تری برویم كه فضا را باز نشان می دهد . قطعه های بزرگ یا پرده های پارچه یا سبک را انتخاب کنید و یک پالت رنگی با بازتاب نور انتخاب کنید. اگر نمی توانید در برابر یک رنگ قرمز مقاومت کنید ، به دنبال آن بروید تا زمانی که بقیه فضا از یک طرح رنگ پریده برخوردار باشد.

 

2.انتخاب اندازه فرش اشتباه

فرش ها می توانند یک اتاق را کاملا دگرگون کنند و یک نقطه جالب توجه ایجاد کنند ، قضاوت در مورد فرش اندازه مناسب اتاق شما دشوار است .
اتاق های زندگی تقریباً همیشه به [فرشی که] حداقل 2 در 3 متر ، یا 3 در 4 متر ، نیاز دارند. 1 در 2 در کنار تختخواب ، آشپزخانه یا ورودی بسیار خوب است ، اما فرش 1 در 2 متر مطمئناً در اتاق نشیمن شما کار نخواهد کرد. به عنوان یک قاعده کلی ، یک فرش باید آنقدر بزرگ باشد که حداقل دو صندلی یا پایه مبل را روی آن قرار دهد.

 

3.آثار هنری در سطح اشتباه

یافتن یک قطعه هنری مناسب برای خانه تنها نیمی از تلاش است. یک اشتباه کلیدی این است که وقتی آویز هنری خیلی بالا آویزان شود یا خیلی آشکار قرار می گیرد. ، اشتباه است. کارهای هنری را در یک مکان غیر منتظره و ظریف قرار دهید سطح چشم ک نقطه خوب است هنگام آویزان کردن آثار هنری ، از قلاب جدا شونده برای آزمایش محل استفاده کنید و قبل از چسباندن دائمی آن چند هفته صبر کنید.

 

4.زیاده روی در روند طراحی

نکته شماره یک برای سبک سازی یک فضای کاملاً منحصر به فرد ، توقف پیروی از مدها است. اشتباهی که مردم مرتکب می شوند این است که به جای اینکه بنشینند و بپرسند ، من واقعاً چه چیزی را دوست دارم ، به آنچه دیگران صحبت می کنند گوش می دهند. فضای خود را شخصی کنید. از خود بپرسید ، ” فضا برای من چه معنی دارد؟ رنگ و بافتی که دوست دارم چیست و احساسی که می خواهم هنگام بازگشت به خانه داشته باشم چیست؟” روندها را کنار بگذارید و بر اساس زیبایی شخصی خود برای طراحی فضایی انتخاب کنید که سالهای سال عاشق آن باشید.

5.نداشتن چندین منبع نور

نورپردازی بخشی عملی از روند طراحی به نظر می رسد ، اما به گفته آتنا کالدرون ، بنیانگذار EyeSwoon ، این جنبه ای است که مردم اغلب قضاوت نادرست می کنند. “روشنایی برای هر فضایی فوق العاده مهم است. در حالی که روشنایی بالای سر اغلب بارزترین انتخاب به نظر می رسد ، کالدرون می گوید که بهترین فضاها دارای منابع انبوهی از نور برای ایجاد محیط های مختلف هستند.نور خود را لایه بندی کنید. “حتماً بر روی نورگیرها روشنایی داشته باشید و همچنین از چندین منبع در ارتفاعات مختلف [مانند] لامپ های کف و لامپ های میز باشد. و همیشه لامپ های سفید نرم را انتخاب کنید. نورهای شدید فلورسنت یا سفید باعث می شود یک فضا احساس کمبود کند. نور گرم نه تنها روحیه را تنظیم می کند بلکه باعث ایجاد احساس صمیمیت در اتاق می شود.

6.خرید یک میز ناهار خوری بزرگ

طراحی فضای رویایی شما اغلب شما را به تصمیم گیری ترغیب می کند تا بر اساس سبک زندگی ایده آل و نه واقعیت تصمیم گیری کنید. گرچه تصور برپایی مداوم مهمانی های شام روی میز طولانی و اتفاقات عجیب جذاب به نظر می رسد ، واقعیت اغلب کاملاً متفاوت است. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید ، از خرید یک میز شام بزرگ خودداری کنید ، مگر اینکه مطمئن باشید از آن استفاده می کنید. خرید یک میز ناهار خوری بزرگ با شش تا هشت صندلی یک اشتباه بزرگ است. هر اینچ در یک فضای کوچک مهم است ، بنابراین انعطاف پذیری کلیدی است.میز ناهار خوری گردی را انتخاب کنید که توانایی پذیرایی از میهمانان بیشتری را داشته باشد. یک میز ناهار خوری گرد 36 تا 42 اینچی ، باز و بسته شو خریداری کنید. این می تواند برای استفاده روزمره دو نفر را در خود جای دهد و برای مهمانی های بزرگتر تا شش نفر گسترش یابد.

7.اندازه گیری اتاق چشمی نیست

اگر تمایل به تصمیم گیری در زمینه دکوراسیون را دارید ، شما ممکن است یک خطای حیاتی داشته باشید. قبل از خرید ، ابعاد هر قطعه را جمع کنید تا برنامه ای ایجاد کنید.یکی از رایج ترین اشتباهات طراحی داخلی مردم ، اتکا به چشم برای اندازه گیری یک فضا است. به جای خرید قطعات مبلمانی که مورد علاقه شماست ، حجم کلی فضا را در نظر بگیرید. هر گوشه و کنار را اندازه بگیرید. همیشه قبل از تزیین ، فضای خود را ترسیم کنید.

8.اولویت بندی فضای سبز

افزودن عناصر زندگی با دسته ای از چوب هایی که درون یک گلدان بلند قرار می گیرند و سپس در گوشه ای گیر می کنند. جالب نیست. در پایان یک طراحی آنها می خواهند برخی از عناصر قد و بافت ارگانیک را اضافه کنند ، اما در واقع چیزی به اتاق اضافه نمی کند. چند (یا یک دسته) گیاهان داخلی یا درختان با نگهداری کم داشته باشید. از جمله فلین ، انجیر برگ کمانچه ، سرخس های پر موی و سرخس های دکمه ای لیمو است.

9.خرید قطعات بزرگ

متداول ترین اشتباه در طراحی داخلی که این است که مردم برای جلوگیری از سرمایه گذاری در یک کالای بزرگ دارای تأثیر زیاد مانند یک مبل عالی ، یک صفحه عالی یا یک قطعه هنری شگفت انگیز ، مبلمان کوچک یا انبوهی از لوازم جانبی را خریداری می کنند .

 

10.چیدمان مبلمان در برابر دیوار

به دلایلی ، مردم دوست دارند قطعات مبلمان خود را به دیوار اتاق خود فشار دهند. این طراحان را دیوانه می کند و واقعاً باعث صرفه جویی یا ایجاد فضای بیشتر نمی شود! قطعات را به سمت دور از دیوارها بکشید تا صندلی های مفیدتری ایجاد کنید. اگر مطمئن نیستید ، او توصیه می کند از یک طرح اسکچ پد استفاده کنید من همیشه باید حتی ابتدایی ترین نقشه را بکشند و با قرار دادن مبلمان خود بازی کنند .

 

چند اشتباه دیگر که معمولا طراحان در طراحی داخلی انجام می دهند:

 

1. نداشتن برنامه و نقشه روی کاغذ
2. بودجه بندی نا مناسب
3. عدم ایجاد یک نقطه کانونی
4. فکر کردن در مورد اینکه همه چیز باید منطبق بر یک رنگ باشد
5. پرده های آویزان خیلی کم است
6. نادیده گرفتن مسیر رفت و آمد در خانه
7. انتخاب رنگها قبل از مبلمان و پارچه
8. در معرض نمایش بودن خروجی و سیم ها
9. دیوارهای ساده و کمبود لوازم جانبی10
10. نگه داشتن عتیقه هایی که دوست ندارید
11. هر اتاق به یک نقطه کانونی احتیاج دارد تا محلی برای استراحت چشم فراهم کند
12. و در آخر خانه شما باید با آنچه شخصیت شما هست مطابقت کند